Gabloty solec

W jaki sposób wybrać stosowną gablotę?

Wybierając gabloty na nagrody, puchary, albo medale trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo elementów, gdyż na rynku jest niezwykle wiele artykułów tego typu. Co poniektóre odnajdą się lepiej w biurze, inne w mieszkaniu, a jeszcze inne w muzeum lub sklepie. Jak zatem wybrać gablotę dla siebie, która najlepiej się sprawdzi?
Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, jaką rolę nasza gablota ma dopełniać a przy tym co ma wyeksponować. Modne są gabloty przesuwne, które składają się z utwardzanych pleców, aluminiowej ramy i dwóch płyt szkła, które da się przemieszczać. Przeważnie mają one zamontowany zamek grzbietowy, który chroni dostęp do wnętrza gabloty i jej zawartości. Co więcej, można spotkać się z różnorodnymi sposobami montażu mebla. Słynnym wyjściem jest zawieszenie specjalnej gabloty na ścianie – wówczas trzeba pamiętać, żeby skupić uwagę na zakotwiczenie z wykorzystaniem solidnych kołków lub wkrętów. W innym przypadku, jeśli gablota nie będzie odpowiednio mocno przymocowana – może spaść, powodując duże szkody.
Na dodatek, wybierając mebel, jakim jest gablota można skorzystać z wielu sposobności dodatkowych, które jeszcze lepiej wyeksponują zawartość gabloty. Jednym z modnych rozwiązań jest wdrożenie oświetlenia LED, które zagwarantuje cudowną widoczność a przy tym wyodrębni wystawiony przedmiot. Można również zdecydować się na lakierowanie ramy na dowolny kolor, dzięki czemu gablota będzie świetnie wpasowywała się do wnętrza pomieszczenia. Warto także napomknąć o mechanizmie regulacji położenia półki, dzięki czemu da się przystosować gablotę do gabarytów przedmiotów, które potrzebujemy wyeksponować.


Możliwość komentowania jest wyłączona.