Przydomowa oczyszczalnia ścieków boguchwała

Instalacja przydomowej oczyszczalni ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to skuteczne wyjście zarówno dla domu jednorodzinnego, jak i obiektów przydatności publicznej w postaci szkół czy też pensjonatów. Na tego typu oczyszczalnie składa się zestaw całkowitych instalacji, które gwarantują odbiór ścieków nawet do dwustu osób. Na rynku działa sporo firm, które w profesjonalny sposób trudnią się montowaniem przydomowych oczyszczalni. Nierzadko zaświadczają również usługi powiązane z projektowaniem instalacji.

Dwie fazy oczyszczania

Oczyszczanie w przydomowej oczyszczalni ścieków odbywa się przeważnie minimum w dwóch etapach. Składa się z: podczyszczania (krok beztlenowy) oraz oczyszczania tlenowego. Czasem stosuje się dodatkowo filtry doczyszczające, które sprawdzają się w szczególności jako szczegóły odprowadzające tzw. ścieki specjalne, na przykład resztki ze stołówek. 
Zakup przydomowej oczyszczalni ścieków
Przed przystąpieniem do budowy przydomowej oczyszczalni, należałoby na początku rzetelnie zbadać grunt, na którym ma się ona odnaleźć. W razie nieoczekiwanych problemów, firma może udzielić pomocy swojemu klientowi. Następnym krokiem jest umówienie się na wizytę z agentem firmy. Potem należy zebrać calutką niezbędną dokumentację zbiorników, by móc później zgłosić inwestycję (razem z gotową dokumentacją) do starostwa i zakupić oczyszczalnię. Bez fundamentalnej wiedzy prawnej na ten temat, dopełnienie formalności może stać się jednak uciążliwe.
Znajomość prawa
Trzeba pamiętać, iż pragnąc zamontować przydomową instalację do oczyszczania lub wszelkiej maści oczyszczalnie ekologiczne, powinno się najpierw zapoznać się z zawartością Prawa budowlanego i Prawa wodnego. Nie należy sporządzać planów budowy oczyszczalni bez wiedzy praktycznych norm, dotyczących między innymi: dokładnych pomiarów pojedynczych części, odstępów między nimi lub względnej wydajności zrealizowanej oczyszczalni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.