Poszycia dachowe kazimierz

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowanie domku to przedsięwzięcie, która żąda ogromnego zaangażowania, wiedzy i kompetentnego doradztwa w trakcie następnych etapów pracy. Najistotniejsze etapy budowy to po pierwsze fundamenty, na których wspierać się będzie cała budowa, a następnie ściany, dlatego, że od materiału, z którego są zrobione i od precyzyjności przy ich wznoszeniu zależy na przykład ciepło w domu. Następne istotne etapy to stropy i dach.
Jeżeli rozchodzi się o stropy, istotne jest, żeby miały one odpowiednią nośność i sztywność, ale przede wszystkim izolacyjność.
Zaś dach wyznaczać będzie bardzo istotną ochronę dla naszego budynku. Najważniejszym jego zadaniem jest zabezpieczenie przed funkcjonowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale równocześnie zabezpieczenie wnętrza nie tylko przed zmykaniem ciepła, ale także przed gromadzeniem się tam wilgoci.
Dach posiada więc do spełnienia mnóstwo istotnych zadań i dlatego powinien być stworzony rzetelnie a przy tym z właściwych towarów.
Przy budowie domów jednorodzinnych, wśród najbardziej znanych pokryć dachowych, pojawiają się gonty bitumiczne, blachy a przy tym blachodachówki, dachówki ceramiczne a przy tym cementowe.
Za najbardziej mocne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe oraz najdroższe, ale równocześnie śliczne i kapitalnie nadające się do dachów o rozmaitych kształtach.
Dachówki cementowe są również stylowe i z wyglądu niezmiernie podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze i tańsze.
Jeśli chodzi o gonty bitumiczne zaznaczyć należy przede wszystkim ich lekkość, dzięki czemu realizują swoją rolę nawet wtedy, gdy konstrukcja dachu nie jest dobrana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to zwyczajnie kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, dostępne na ogół w plastycznych pasach, które prosto dopasować do kształtu dachu. Pasy gontu można przykleić na każdą nierówność, nawet na stare pokrycia dachowe.
Niezmiernie chętnie wykorzystywane, zarówno na dachy dopiero co konstruowanych budynków, ale też podczas odnowie wiekowych, są blachodachówki. Ich plusem jest fakt, że są tańsze oraz w dużym stopniu lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą z kolei jest jej mniejsza wytrzymałość i to, że słabiej ukrywają rumor, a więc deszcz, grad lub wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu budynku z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.