Tarasy koło

Tarasy- inspiracje dla gospodarstwie domowym

Tarasy znane były już w antycznym Rzymie, Grecji i Egipcie. Z ich uroku korzystali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach także królowie oraz szlachta. Tarasy były znakiem luksusu, najczęściej otoczone bujną roślinnością, inspirowały do popasu i kontemplacji na łonie przyrody.  
Taras to fragment aranżacji budynku odpowiedni dla tych, którzy szukają możliwości dla balkonu. Poboczną nawierzchnię, jaką dają tarasy, można zużytkować w wieloraki sposób. Nad balkonem mają też tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam posłużyć jako miejsca biesiadowania w okresie letnim przy grillu, przez wzgląd na większą przestrzeń użytkową. 
Rodzaje tarasów
Taras nie musi być dostosowany tylko dla parteru gospodarstwa, z powodzeniem może być też jego zwieńczeniem. Nowoczesne tarasy pojawiły się jako detal ozdobny dachów wieżowców, w wielu przypadkach służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są pewne pod względem konstrukcyjnym, jeżeli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Z reguły tarasy są usytuowane na gruncie, stworzone z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu bądź nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Zdarza się, że taras urządzony jest nad garażem albo piwnicą. 
Jakże powinno się wyposażyć swój taras?
Umeblowanie tarasu z pozoru zdaje się niezłożone. Tarasy serwują nam przede wszystkim do wypoczynku na świeżym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą lub książką w ręku. Jeżeli takie ma być jego zastosowanie, jedyne czego nam trzeba to komfortowe miejsce do siedzenia oraz mały stół. Planujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Pożądane byłoby byśmy pomyśleli o nabyciu większych kompletów wypoczynkowych ze sporym stołem. Atutem zadaszonego tarasu bez wątpienia jest to, że takie spotkanie może się odbyć też w przypadku złej pogody. Jeżeli ma być to nasz azyl, musimy go zaaranżować w stylu, jaki nam odpowiada. Tajemniczy taras w stylu prowansalskim, to bezspornie postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny a także dodatki, pastelowe odcienie. Prowansja to dodatkowo zioła, które powinno się postawić w zniewalających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to prymitywny, nowomodny styl, utrzymany w szarościach, beżach dodatkowo zimnych błękitach. Normalne drewniane meble i nienachalne dodatki np. metalowe kosze, zawalone kominkowym drewnem. Jednym słowem powiew lodowatej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.