winda dla niepelnosprawnych sklep

Dachówki betonowe włocławek

Dachówki betonowe alternatywą dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) uzyskuje się z piasku, cementu portlandzkiego i pigmentów na bazie tlenków żelaza i wody. Po dołożeniu podwójnej warstwy akrylowej, zdobywa się gotowy produkt. Mogą być interesującą alternatywą dla dachówek ceramicznych. Ich trwałość jest podobna i wylicza się ją na mniej więcej 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być przekonani o ich wytrzymałości, w końcu zbudowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przetrzymały próbę czasu. Dachówki betonowe są też tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – gdy więźba nie jest kapitalna
Dachówki betonowe niwelują ubytki powstałe w konstrukcji więźby, mogą wobec tego pokryć wcześniejszą niedokładną pracę dekarza. Produkcja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe produkuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich wytwórczości potrzeba ponad 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są trochę mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są też nieco bardziej chropowate. Współczesna technika produkcji sprawia niemniej jednak, że różnice w wyglądzie dachówek z różnorodnych artykułów są prawie, że niewidoczne. Jedynie wprawne oko może zauważyć różnice. 
Najistotniejszym elementem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka musi wytrwać kolejne cykle zamrażania a także odmrażania, to decyduje w wielkiej mierze o jej „żywotności”. Fabrykanci dachówek betonowych zwykle dają gwarancję na 30 lat.  Fabrykanci dachówek betonowych zapewniają, że z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Są odporne na pękanie a przy tym niekorzystne warunki atmosferyczne, jak intensywny deszcz a także srogi chłód. 
Jednym z modeli dachówek betonowych są dachówki płaskie. Kapitalnie pasują one do nowomodnych budynków. Płaska dachówka lubi łatwe formy architektoniczne. Dachówki betonowe w większości wypadków istnieją w ciemnej palecie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednak odnaleźć wzorniki w rustykalnej palecie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają również powłoki antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich odcień, w miarę upływu czasu, nie płowieje. 
Wybór pomiędzy dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od majętności portfela a przy tym indywidualnych upodobań, np. co do większego połysku bądź matowości dachówek. Dachówki betonowe zapewniają solidny dach nad głową.
Andrzej Nitecki


Możliwość komentowania jest wyłączona.