Drabina bydgoszcz

Jak wyglądałoby życie bez drabiny?

Zdarza Ci się czasem pracować na wysokości przy osobistym domku czy też zbierać plony z drzew owocowych? Co byś zdziałał, gdybyś nie posiadał tak fenomenalnego sprzętu, którym jest drabina
  To pewnego rodzaju konstrukcja, która w znacznym stopniu ułatwia dostanie się przez nas na niewielkie wysokości. Realizowana jest z różnych rodzajów tworzyw (do najczęściej napotykanych przystaje drewno a także metal). Te większe przeważnie pojawiają w wersji składanej, co w znacznym stopniu ułatwia ich przewóz. Dodatkowo pochłaniają mniej miejsca. 
  Cechą każdej konstrukcji są dwie pionowe podpórki (często wyekwipowane są także dwie mniejsze dla utrzymania prawidłowej równowagi) oraz szczeble. Ich swoistą cechą jest fakt, że realizują one dwie misje – przede wszystkim służą nam jako coś, za co chwytamy się rękoma wspinając się na wysokość, a w drugiej kolejności stają się dla nas miejscem, na które stajemy. 
  Są najczęstszym wyekwipowaniem ekip budowlanych, ale nie tylko. Wielokrotnie są instalowane także w górach, ażeby w jak najskuteczniejszy sposób uprościć turystom wspinanie się na strome górzyste szlaki. 
  Wyjątkową uwagę na swoje bezpieczeństwo powinni zwrócić właściciele drabiny stworzonej z drewna (szczególnie, gdy jest ona trzymana na świeżym powietrzu). Każde pęknięcie, nadgniły szczegół a także nadwątlenie powierzchni przez owady może wieść do poważnego uszczerbku na naszym zdrowiu. Do najczęściej spotykanych wariantów drabin należą: hakowa, pożarnicza, ostrew i schody. 
  Znaczące jest aby każdy użytkownik drabiny przed wejściem na nią stwierdził niejednokrotnie czy jest statyczna oraz ażeby schodzić oraz wchodzić na nią zawsze przodem do szczebli. Bardzo znaczące jest dodatkowo to, by wybrać jak najbardziej stosowne podłoże (nigdy nie ustawiamy drabiny na pochyłości). Przy pracy na większych wysokościach powinno się używać dodatkowy sprzęt, który uchowa nas przed prawdopodobnym upadkiem. Oprócz tego należy wiedzieć, że drabiny profesjonalne powinny co jakiś okres czasu być poddawane kontroli ich stanu technicznego. Żeby ustrzec się wypadku nie należy na własną rękę przekształcać czy też wydłużać drabiny. Wydawać się może to jasne ale pracując na wysokości należy koniecznie pamiętać o robieniu przerw minimum 15 minut co dwie godziny. Pamiętając o wyżej wymienionych zasadach użytkowania z drabiny możemy czuć się pewni, a praca na niej stanie się dla nas niezwykłą uciechą.


Możliwość komentowania jest wyłączona.