imitacja betonu

Tarasy lubliniec

Tarasy- inspiracje dla domku

Tarasy znane były już w antycznym Rzymie, Grecji a także Egipcie. Z ich czaru użytkowali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach także królowie a także dobrze urodzeni. Tarasy były symbolem luksusu, na ogół osaczone bujną roślinnością, zachęcały do relaksu i medytacji na łonie natury.  
Taras to szczegół aranżacji gospodarstwa stosowny dla tych, którzy poszukują opcje dla balkonu. Dodatkową przestrzeń, jaką dają tarasy, można spożytkować w różnorodny sposób. Nad balkonem mają też tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam sprzyjać jako miejsca biesiadowania w czasie letnim przy grillu, zważywszy na większą nawierzchnię użytkową. 
Typy tarasów
Taras nie musi być dostosowany tylko dla parteru budynku, z powodzeniem może być także jego zwieńczeniem. Nowoczesne tarasy pojawiły się jako fragment ozdobny dachów wieżowców, niejednokrotnie służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są pewne pod względem konstrukcyjnym, jeżeli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Przeważnie tarasy są położone na gruncie, zbudowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu czy też nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras zaaranżowany jest nad garażem lub piwnicą. 
Jak należy zorganizować swój taras?
Umeblowanie tarasu z pozoru wydaje się niezłożone. Tarasy usługują nam głównie do wypoczynku na świeżym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą albo lekturą w ręku. Jeśli takie ma być jego zużycie, jedyne czego nam potrzeba to komfortowe miejsce do siedzenia oraz malutki stolik. Planujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto byśmy pomyśleli o zakupie większych zestawów wypoczynkowych z większym stołem. Walorem zadaszonego tarasu bez wątpliwości jest to, że takie spotkanie może się odbyć także w wypadku złośliwej pogody. Jeśli ma być to nasz azyl, musimy go zaaranżować w stylu, który nam odpowiada. Romantyczny taras w stylu prowansalskim, to bez wątpienia postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny a przy tym dodatki, pastelowe barwy. Prowansja to też zioła, które wolno postawić w fantastycznych donicach. Taras w stylu skandynawskim, to prymitywny, nowoczesny styl, utrzymany w szarościach, beżach a przy tym zimnych błękitach. Normalne drewniane meble a także nienatarczywe dodatki np. metalowe koszyki, napełnione kominkowym drewnem. Jednym słowem powiew lodowatej Skandynawii.
http //wygodnydom.info.pl/


Możliwość komentowania jest wyłączona.